Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali pięć osób, które w ciągu kilkudziesięciu minut trzy razy próbowały wyłudzić kredyt.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Policjanci z Wydziału do Walki z Korupcją i Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Koszalinie zatrzymali pięć osób, które w ciągu kilkudziesięciu minut trzy razy próbowały wyłudzić kredyt. Dziś zostały objęte policyjnym dozorem.

Pięcioro znajomych przyjechało do jednego z koszalińskich banków. W samochodzie pozostał właściciel firmy, w której rzekomo mieli pracować jego koledzy. Ci natomiast z wystawionym przez niego fałszywym zaświadczeniem o zatrudnieniu zwrócili się do banku o udzielenie pożyczki w kwocie 7 tysięcy złotych. Pracownik placówki wskazał braki w dokumentacji i odmówił udzielenia kredytu. Mężczyźni wrócili do samochodu, gdzie wraz z pozostałymi znajomymi poprawili zaświadczenie i po chwili ponownie poprosili o pożyczkę. Tym razem również im się nie udało, a gdy po raz trzeci z kolejnym dokumentem wrócili do banku, czekali tam już na nich policjanci. Cała piątka została zatrzymana.
Wszyscy usłyszeli zarzut usiłowania oszustwa, co zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności. Dziś prokurator zastosował wobec nich policyjny dozór i zakaz opuszczania kraju.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!