Jogela (z lewej) może grać jako niski oraz silny skrzydłowy Jogela (z lewej) może grać jako niski oraz silny skrzydłowy

Jogela (z lewej) może grać jako niski oraz silny skrzydłowy. (© Fotodiena.lt/E.Blaževičius)

W 2009 roku Jogela razem z reprezentacją Litwy U16 sięgnął po wicemistrzostwo Europy, a on sam został wybrany MVP turnieju.

Tauras Jogela to 24-letni skrzydłowy, który może grać na dwóch pozycjach. Litwin jest rodakiem trenera Mindaugasa Budzinauskasa, więc na pewno nie będzie problemów z komunikacją.

W poprzednim sezonie reprezentował barwy BK Barons Ryga. Jogela zagrał w 40 spotkaniach tych rozgrywek. Na parkiecie spędzał średnio 23 minuty. W tym czasie notował około 14 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty oraz przechwyt na mecz.

Drużyna z Łotwy występowała również w Lidze Bałtyckiej. Jogela zagrał w 13 meczach, spędzając średnio 21 minut na parkiecie. W trakcie swoich występów notował około 11 punktów, 5 zbiórek, 2 asysty oraz przechwyt.

- Jestem teraz bardzo szczęśliwy. Gra w King Szczecin to nowe wyzwanie w mojej karierze. Chciałbym podziękować klubowi i trenerowi Mindaugasowi Budzinauskasowi za tę szansę. Pragnę rozwijać swoje umiejętności i wygrywać wszystkie mecze. Moimi mocnymi stronami są: szybki atak, penetrowanie, wsady, rzuty z wyskoku oraz gra na "low poście" - mówi Tauras Jogela, nowy gracz King Szczecin.

Kadra Wilków Morskich [stan na 6 sierpnia]: Sebastian Kowalczyk, Jimmy Gavin, Paweł Kikowski, Tauras Jogela, Maciej Majcherek, Łukasz Diduszko, Mateusz Bartosz, Darrell Harris.

Koszykówka

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!