King Szczecin wygrał bardzo ważny mecz z liderem tabeli!

Aleksander Stanuch
Paweł Kikowski (z piłką) trafił tylko 2/10 rzutów z gry, ale nie pomylił się na linii rzutów wolnych (9/9). Andrzej Szkocki
Wilki Morskie wygrały 74:69 z Anwilem Włocławek, który przed tą kolejką miał bilans 12-1 na własnym parkiecie.

W pierwszej kwarcie meczu z liderem daleko było do ofensywnych fajerwerków. Anwil musiał radzić sobie bez Kamila Łączyńskiego i Jaylina Airingtona. W zespole Kinga do gry po kontuzji wrócił Mateusz Bartosz, który ostatni mecz rozegrał 10 lutego. Wilki Morskie starały się spowalniać grę, dopieszczały każde posiadanie i nie pozwalały gospodarzom na rozwinięcie skrzydeł. We Włocławku kibice oglądali prawdziwy mecz dla koneserów. Do przerwy King prowadził 34:32.

Trzecia kwarta rozpoczęła się bardzo źle, bo od dwóch przewinień Pawła Kikowskiego, który miał ich na koncie już cztery i sporo czasu przesiedział na ławce rezerwowych. Wówczas ciężar za zdobywanie punktów wzięli na siebie Carlos Medlock i Martynas Paliukenas. Włocławianie mieli problemy z kreowaniem gry, a do tego dochodziło zmęczenie, bo kilka dni wcześniej zespół grał trzy dogrywki ze Startem Lublin.

Dzięki akcji Paliukenasa goście przed ostatnią kwartą prowadzili dwoma punktami. Do końca spotkania wynik był na styku i jasne było, że zadecydują detale. Więcej zimnej krwi, ale też skuteczną obronę zademonstrowały Wilki. Skuteczna akcja Bartosza i trafione rzuty wolne Kikowskiego, a po drugiej stronie przestrzelone osobiste Almeidy i Sobina. Ostatecznie szczeciński zespół wygrał 74:69 i zrobił ogromny krok w stronę fazy play-off.

W środę (g. 19) odbędzie się przedostatni mecz sezonu regularnego. King zagra na wyjeździe ze Stelmetem Zielona Góra.

Anwil Włocławek – King Szczecin 69:74 (15:17, 17:17, 21:21, 16:19)
King: Medlock 21, Kikowski 15, Paliukenas 12, Diduszko 11, Jogela 6, Kowalczyk 4, Harris 3, Bartosz 2, Benjamin 0.