W środę, kiedy jechałam na zakupy udało mi się cyknąć fotkę dziwnemu przyrządowi, o którym kiedyś coś na eMeMce czytałam. Tym razem dźwig stał przy kościele przy pl. Św. Piotra i Pawła. O co chodzi?

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od redakcji:

Dowiedzieliśmy się, że oczyszczanie elewacji kościoła przy pl. Św. Piotra i Pawła trwało kilka godzin. Za pomocą specjalnej maszyny (jedynej takiej w Polsce!) nakładano na mury kościoła specjalny puder.

- To oczyszczanie na sucho – mówi Rafał Kotliński, kierownik firmy, która prowadziła prace. – Puder nakładany jest na sucho i potem zbierany jest wraz z zanieczyszczeniami za pomocą sześciu potężnych odkurzaczy. Puder następnie trafia do specjalnych filtrów z wodą. Przez ok. 8 godzin możemy wyczyścić ok. 200 metrów kw. powierzchni. W środę wyczyściliśmy ok. 150 metrów kw. muru kościoła przy pl. Św. Piotra i Pawła. Taka pielęgnacja starczy na kilka lat.

Jak powiedział pan Rafał ta maszyna to jedna z 12. na świecie. Wyprodukowała ją francuska firma. W Polsce maszyna stacjonuje w Bydgoszczy, ale jest tam rzadko, bo razem z operatorami stale podróżuje (zaliczyła m.in. Luwr, Kraków, Poznań…).

- To bardzo interesująca praca – dodaje pan Rafał. – Zwiedzamy miejsca, do których turyści nie mają wstępu.

Msze św. w Szczecinie. Godziny mszy św.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (2)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

David Stettiner

Zanim sie rozleci. Bo dobry gospodarz naprawia zanim się rozleci.
Wtedy kosztuje o wiele drożej.
Przeciwieństwo - Tarasy Hakena ze szparami na wodę i wylatującymi ,podpartymi kołkami stopniami.
Tutaj nie ma Gospodarza - Jest Pan Prezydent.
Fotki na blogu były.

bolus

;). ? ;) bardzo intrygujący ostatni akapit..To w sumie dobrze ,że kościół stać na takie porządki...