Ruszyły konsultacje dotyczące przebudowy ulicy Hożej. Chodzi o fragment między ul. Łączną a Bogumińską, czyli tuż obok szkoły i działek

Konsultacje potrwają do 1 października. Ich celem jest zebranie od mieszkańców propozycji, uwag i opinii dotyczących inwestycji.

Co ma się zmienić? Jezdnia ulicy Hożej ma być poszerzona do szerokości 3,5 m dla każdego pasa ruchu, po obu stronach ulicy mają być przebudowane chodniki, z myślą o cyklistach planowana jest dwukierunkowa droga rowerowa. W ramach inwestycji w ciągu ul. Hożej proponuje się wykonanie stanowisk postojowych dla pojazdów osobowych. Planowana przebudowa obejmuje również odcinek ul. Piaskowej (łączący ul. Hożą z ul. Ostrowską), na której przewiduje się poszerzenie istniejącej jezdni gruntowej do szerokości 5 m. Nowością jest to, że skrzyżowanie ul. Hożej i Ostrowskiej, a także przejścia dla pieszych mają być wyniesione i wykonane z kostki brukowej. Tych udogodnień dla pieszych podnoszących bezpieczeństwo nie będzie na przejściu przez ulicę Żabią. Znikną też „zebry” z okolic przedszkola „Wesołych Siódemek” i te położone bliżej Szkoły Podstawowej nr 42. - Obecnie jesteśmy na etapie przygotowywania projektu przebudowy ulicy Hożej, stąd też na tym etapie w przedstawionej koncepcji nie uwzględniono tego przejścia - wyjaśnia Piotr Zieliński z Urzędu Miasta Szczecina.

Kierowcy na skrzyżowaniu z ulicą Bogumińską otrzymają osobny pas do do skrętu w lewo i osobny do jazdy na wprost i w prawo. Uwagi do przebudowy ulicy można składać pod adresem: wim@um.szczecin.pl. Wyniki konsultacji poznamy w listopadzie.

Zobacz także: Urodziny Galerii Kaskada w Szczecinie

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!