IV Maraton Szosowy Dookoła Jeziora Miedwie. Wręczenie nagród w amfiteatrze w obiektywie Tadeusza Surmy

Wioletta Mordasiewicz
Nagrody wręczono w muszli koncertowej w Morzyczynie.
Nagrody wręczono w muszli koncertowej w Morzyczynie. Tadeusz Surma
Maraton Szosowy Dookoła Jeziora Miedwie odbył się po raz czwarty. Frekwencja dopisała. W trasę wyjechało blisko 450 osób.

Zawodnicy, którzy nad Miedwie zjechali w minioną sobotę z całej Polski, mieli do pokonania trasę wokół jeziora. Jej długość wynosiła 68 km. Część zdecydowała się na pokonanie dwóch okrążeń.

Trasa wyścigu, który zaczął się na nadmiedwiańskiej promenadzie wiodła przez: ul. Jeziorną - Zieleniewo - Kunowo - Skalin - Stargard Kluczewo - Warnice - Barnim - Obrytą - Okunicę - Pyrzyce - Kołbacz - Bielkowo - Kobylankę - Morzyczyn, ul. Szczecińską - Morzyczyn i ul. Jeziorną.

Pierwszy na dystansie mega - rower szosowy był stargardzianin Wojciech Ziółkowski, który dwa okrążenia pokonał w czasie 03:05:23,83. Drugie miejsce zajęła Ewa Bańkowska ze Stargardu, a trzecie Łukasz Harabcewicz z Goleniowa.

Dwa okrążenia, w kat. rower inny najszybciej pokonał Zbigniew Bauta z miejscowości Kaszczor z czasem 03:56:4,33. Na drugim miejscu uplasował się Eugeniusz Brodziak z Międzyrzecza, a na trzecim Stanisław Zając ze Świnoujścia.

W kategorii dystans mini - rower szosowy wygrali odpowiednio: Artur Kozal z Mosiny (01:35:35,71), Sławek Urbański z Wągrowca i Tomasz Stankiewicz ze Stargardu.

W kat. dystans mini - rower inny pierwszy na mecie był Sławomir Lipiński z Nowogardu (01:48:51,82), drugi Dariusz Solski ze Stargardu, a trzeci Krzysztof Maksimczyk z Kłodkowa.

W wyścigu startowali też zawodnicy niepełnosprawni na rowerach napędzanych siłą rąk. Dystans mini - handbike wygrał Michał Urtnowski wygrał ze Szczecina (02:16:44,66), drugi był Marcin Cepa ze Stargardu, a trzeci szczecinianin Mariusz Gryglas.

Organizatorem maratonu, który odbył się już po raz czwarty było Stargardzkie Towarzystwo Cyklistów. Szczegółowe wyniki znajdują się na stronie STC.