(© Sebastian Wołosz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Ponad 20 osób dziennie na około 150 decyduje się zdawać egzamin na nowych hyundaiach.

Niektórzy chwalą nowe samochody, zwłaszcza za komfort jazdy jaki zapewniają. Wypowiadają się dobrze nawet ci, którym noga na egzaminie praktycznym powinęła się.

Wioletta Myszkowska, egzaminator nadzorujący Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Szczecinie przyznaje, że coraz więcej osób zdaje egzaminy na nowych samochodach.

- Egzamin na hyundaiach wybiera już ponad 20 osób przy około 150 egzaminach praktycznych dziennie - mówi. - Zdawalność wynosi ponad 25 procent.

W przypadku egzaminów teoretycznych, biorąc pod uwagę kategorię B, zdawalność w Szczecinie przekroczyła już 35 procent. Powoli więc wzrasta.

Od grudnia ub.r. do 24 stycznia w szczecińskim WORD do egzaminu teoretycznego podeszło 4276 osób, zdało - 1500. Z liczby 5470 kandydatów na kierowców co czwarty zdawał egzamin praktyczny za pierwszym podejściem. Zestawy pytań do egzaminów teoretycznych wciąż są utajnione, z numeracji wynika że jest już ich około 4600. Tak przynajmniej wynika z numeracji.

Od grudnia ub.r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego przy ul. Golisza w Szczecinie egzaminy na prawo jazdy kat. B zdajemy na starych renault clio albo nowych hyundaiach i20. Park nowych aut liczy 19 samochodów. Kandydaci na kierowców przed samym egzaminem praktycznym mogą decydować, na jakim modelu chcą zdawać. Deklarują wybór też przy zapisywaniu się na egzamin. WORD będzie stopniowo wyprzedawał renault clio. Właśnie 5 samochodów wycofał. Do czerwca ośrodek pozbędzie się wszystkich renówek. Wówczas kandydaci na prawo jazdy kategorii B będą zdawać egzaminy praktyczne wyłącznie na koreańskich autach.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (7)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

SZ-N (gość)

UDANE SAMOCHODY MAŁO SPALAJĄ. miałem przez wiele lat i HYUNDAIA ATOSA oraz GETZA TYSIĄCE KILOMETRÓW ZERO USTEREK NAPRAW AUTO NA 300%

adi (gość)

renowki lepsze. Renówki były wygodniejsze. W hyundaiu na każdym kroku można odczuć, że cięto koszta. Niewygodne fotele, tandetna deska rozdzielcza. Instruktorzy negatywnie wypowiadają się na temat hyundaiow.
Jeśli chodzi o zdawalność, to te autka są praktycznie identyczne...

PANDA (gość)

A tam biadolicie !!!. Na każdym aucie osobowym można ZDAĆ !!!, wystarczy się przyłożyć:-) .Czy te auta są przystosowane dla osób powyżej 190cm wzrostu ???.
Takim małym autkiem mogą jezdźić chyba tylko kobitki :-) .
Suvem powinno się zdawać praktykę :-)

Jurek Jerzy Dudek (gość)

To te za złotówkę??. Ta sprawa z wyborem tych hjundajów śmierdzi z daleka...

Maxiu (gość)

Halo. 20 osob na 150 wybiera Hyundaie... Jak dla mnie to jakies... 13 procent... A wiec gdzie tu te wyparcie? Ja nie wiem, czy juz wszyscy autorzy na MM to debile? jak Hyundaia bedzie wybieralo 76 osob na 150 (czyli dla autora DEBILA ponad polowa) to bedzie mozna mowic o wypieraniu...

No ale dealer ze Szczecina zaplacil za artykul to ma.
A ze redaktorow z MM mozna kupic juz za paczke fajek to pozniej mamy takie artykuly jakie mamy. Zenua

Chrabaszcz (gość)

Anonymous. tylko sie za mocno nie wyciszaj za kolkiem bo pozniej ani karetki ani policji nie uslyszysz, a jak Ci cos stuknie w auto to sie zesrasz. Za kolkiem trzeba miec oczy dookola glowy, uszy tez. Wyciszac to sie mozesz w domu na kibelku, ale nigdy za kolkiem.

Anonymous (gość)

He. Co jak co, ale na i20 lepiej się zdaje. Są wygodne i ciche w środku, dzięki czemu można się wyciszyć na egzaminie ;) Ja akurat zdawałem jak jeszcze miały nie całe 100km przebiegu