W niedzielnym starciu w najwyższej klasie rozgrywkowej Polskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego Kozły Poznań pokonały Husarię Szczecin 26:8.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Od dawna sprawdza się zasada, że zawodnicy Kozłów o wiele lepiej grają przed własną publicznością niż na wyjazdach. Ich ostatnim zwycięskim meczem domowym był triumf w starciu z faworyzowanymi Pomorze Seahawks. Zawody te oglądało 2000 widzów. Dziś trybuny nie były tak pełne jednak poznanianie dostarczyli swoim kibicom wiele radości.

Już od pierwszych minut, biegi Mateusza Szeflera i Łukasza Krzyżańskiego przynosiły gospodarzom kolejne jardy. Dominację gospodarzy potwierdził rozgrywający Krzysztof Supel sam zdobywając punkty po akcji biegowej. Ataki gości kierowane przez Curtis'a Diers'a były nieskuteczne. Zawodnicy Husarii popełniali wiele błędów, a długie podania rozgrywającego, pomimo że często były w zasięgu skrzydłowych, nie docierały do adresatów.

Druga połowa nie zmieniła oblicza spotkania. Mimo iż ofensywa Kozłów wykonywała praktycznie same akcje biegowe Husarze ze Szczecina nie potrafili znaleźć na nie recepty. Na słowa uznania zasłużyła bardzo dobrą pracą w całym meczu linia ofensywna drużyny z Poznania.

Dzisiejsza wygrana spowodowała, że przez wielu skazywane na grę w barażach Kozły opuściły przedostatnie miejsce w tabeli i tylko jedna wygrana dzieli je od awansu do play-off. Z racji niekorzystnego bilansu małych punktów poznański zespół będzie musiał też liczyć na korzystne rozstrzygnięcia w innych spotkaniach pierwszoligowych.

W swoim ostatnim meczu w rundzie zasadniczej PLFA I 2009 Kozły Poznań 13 września podejmą Devils Wrocław. Sześć dni później Husaria podejmie niepokonanych w tym sezonie, choć osłabionych odejściem Amerykanów The Crew Wrocław. Dla obu występujących dziś drużyn mecze te będą decydujące o awansie do playoff.

Do tej pory ani Kozły, ani Husaria w historii działalności nie zagrały w półfinałach PLFA I.

Kozły Poznań – Husaria Szczecin 26:8 (14:0, 0:0, 6:0, 6:8)

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!