Historia spotkań Pogoni Szczecin z Koroną Kielce

Jacek Zakonnik
Ostatni pojedynek Pogoni z Koroną zakończył się zwycięstwem "Portowców" 3:2
Ostatni pojedynek Pogoni z Koroną zakończył się zwycięstwem "Portowców" 3:2 fot. Jarosław Kamiński
W najbliższy piątek o godzinie 20:30 w Kielcach, w ramach 28 kolejki T-Mobile Ekstraklasy, odbędzie się spotkanie Pogoni Szczecin z Koroną Kielce. Prześledziliśmy dotychczasowe pojedynki pomiędzy tymi zespołami.

Korona Kielce grała przeciwko Pogoni Szczecin zaledwie 9 razy. 7 spotkań oba kluby rozegrały w ramach najwyższej klasy rozgrywkowej, natomiast 2 pozostałe na jej zapleczu. Do tej pory "Portowcy" wygrywali 5-krotnie, 2 razy był remis, a 3 punkty kielczanie mogli dopisać sobie po dwóch spotkaniach. Bilans bramkowy jest na korzyść szczecinian (17:11).

Biorąc pod uwagę mecze rozegrane tylko w najwyższej lidze, sytuacja wygląda następująco: Pogoń wygrywała 4-krotnie, jeden raz był podział punktów, natomiast Korona Kielce odniosła 2 zwycięstwa, przy bilansie bramkowym 13:10 na korzyść "Dumy Pomorza". Analizując mecze rozegrane tylko w elicie i tylko w Kielcach, historia przemawia za "Koroniarzami". Na trzy rozegrane spotkania gospodarze zgarniali komplet punktów po dwóch meczach przy jednym zwycięstwie gości.

Więcej informacji w Ekstraklasa.net!

Ostatnie spotkanie obydwu klubów odbyło się w ramach 13 kolejki bieżącego sezonu T-Mobile Ekstraklasy w Szczecinie. Gole dla Korony Kielce strzelali Jacek Kiełb i Piotr Malarczyk, do bramki gości trafiali Takafumi Akahoshi oraz Jakub Bąk, który po wejściu na boisko zdobył 2 gole. Oba zespoły kończyły mecz w 10. Z boiska wylecieli, po czerwonych kartkach, Wojciech Golla w 39. minucie oraz Radek Dejmek w 56. minucie.