Do Szczecina zawita - pokonkursowa wystawa najlepszych zdjęć z tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo. 159 zdjęć autorstwa 50 fotoreporterów z całej Polski będzie można ...

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Do Szczecina zawita - pokonkursowa wystawa najlepszych zdjęć z tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotografii Prasowej Grand Press Photo. 159 zdjęć autorstwa 50 fotoreporterów z całej Polski będzie można oglądać od 20 sierpnia do 7 września br. w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Szczecinie.


Otwarcie wernisażu odbędzie się 20 sierpnia o godz. 18:00. Grand Press Photo to konkurs dla zawodowych fotoreporterów z redakcji prasowych, agencji fotograficznych oraz freelancerów. Od pięciu lat organizowany jest przez miesięcznik „Press”. Do tegorocznej edycji zgłoszono aż 4,5 tys. zdjęć. Prace były oceniane w kategoriach: Wydarzenia, Ludzie, Życie Codzienne, Sport, Przyroda – osobno zdjęcia pojedyncze, osobno fotoreportaże.
Wystawa pokonkursowa prezentuje 49 zdjęć pojedynczych i 16 fotoreportaży finałowych.

Grand Press Photo jest konkursem wyjątkowym - przewodniczącym jury i osobą, która ma decydujący głos przy wyborze nagradzanych prac, jest zawsze zwycięzca najbardziej prestiżowego na świecie konkursu dla fotoreporterów World Press Photo. W tym roku był to amerykański fotoreporter z agencji Getty Images Spencer Platt, którego zdjęcie ze zbombardowanego Bejrutu wygrało World Press Photo w 2007 roku (przegląd prac Spencera Platta stanowi również część tegorocznej wystawy). To jego głos był decydującym przy wyborze nagradzanych prac, w tym Zdjęcia Roku. Obok Platta w jury konkursu zasiadali: Paweł Kopczyński (Reuters), Piotr Małecki (Napo Images), Chris Niedenthal, Piotr Wójcik („Gazeta Wyborcza”).


Warto podkreślić, że poza Szczecinem wystawa zawita jeszcze m.in. do Poznania, Bydgoszczy, Częstochowy, Lublina i Tarnowa.

Czytaj także

    Komentarze (0)

    Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

    Zaloguj się / Zarejestruj się!

    Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!