Zawody polegały na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy i wykonaniu wszystkich czynności.

Zakończyły się zmagania strażaków w Firefighter Combat Challenge. Zawody trwały dwa dni.W sobotę u stóp Wałów Chrobrego najlepsi strażacy za całego świata pokazywali swoje umiejętności. Drugiego dnia zawodów strażacy startowali w drużynowych sztafetach. Musieli wykazać się szybkością i siła.

Zawody polegały na jak najszybszym pokonaniu wyznaczonej trasy i wykonaniu wszystkich czynności. Strażacy w pełnym rynsztunku bojowym (hełmy, rękawice, ubranie specjalne) musieli: wnieść 19-kilogramowy wąż strażacki na szczyt 12-metrowej wieży oraz wciągnąć dodatkowy jego odcinek przy pomocy liny, za pomocą młota przesunąć na odległość 1,5 metra metalową sztabę o wadze 72,5 kg, pokonać slalom na dystansie 40 m i przebiec ciągnąc wypełniony wodą wąż (30m), i na koniec przeciągnąć, idąc tyłem, manekina o wadze 79 kg na odległość 30 m.

Drużyny były naprawdę szybie, bo wykonanie zadania zajmowało im niewiele ponad minutę.

Swoich sił w roli strażaka mogły spróbować także dzieci. Specjalnie dla nich przygotowano ściankę wspinaczkową, dmuchany zamek, na szczyt którego trzeba było się wdrapać. Maluchy mogły także sprawdzić swoją celność przy gaszeniu ognia.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!