Final Four w Szczecinie. Wygrał zespół Eczacibasi Stambuł

Rafał Kuliga
Final Four w Szczecinie wygrał zespół Eczacibasi Stambuł. Siatkarki z Turcji pokonały 3:0 drużynę Busto Arsizio.

Turczynki w pojedynku półfinałowym pokonały faworyzowany VakifBank Stambuł 3:1.

Finał nie był tak jednostronny, jak mógłby wskazywać na to wynik. Włoszki dzielnie się broniły. Grały szybką piłką i w każdym secie zmuszały rywalki do walki. Eczacibasi wygrało siłą fizyczną. Turczynki zdobywały znacznie więcej punktów atakiem (w drugim secie aż o siedem) i systematycznie przełamywały przeciwniczki.

W znakomitej formie była Bethania De la Cruz. Przyjmująca kończyła najtrudniejsze ataki i dawała swojemu zespołowi punkty wtedy, kiedy potrzebował tego najbardziej.

Eczacibasi wygrało 3:0 i zwyciężyły siatkarką Ligę Mistrzyń 2014/15. Chemik Police zajął czwarte miejsce.

Eczacibasi Stambuł – Busto Arsizio 3:0 (25:22, 25:20, 25:)