W dniu 13 sierpnia br. na drogach województwa zachodniopomorskiego prowadzono działania Policji i innych służb w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2009”. Mundurowi kontrolowali trzeźwość uczestników ruchu.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W dniu 13 sierpnia br. na drogach województwa zachodniopomorskiego prowadzono działania Policji i innych służb w ramach akcji „Bezpieczne Wakacje 2009”. Mundurowi kontrolowali trzeźwość uczestników ruchu. Zatrzymano prawie 40 nietrzeźwych kierowców.

Pomimo, że wzmożone działania policjantów trwają od początku sezonu wakacyjnego, to wyniki czwartkowej kontroli nie napawają optymizmem. Na terenie powiatu wałeckiego zatrzymano aż 12 kierowców, którzy mieli około 1 promila alkoholu w organizmie. Natomiast w powiecie stargardzkim funkcjonariusze zatrzymali 4 pijanych kierowców. Dwóch z nich złamało sądowy zakaz prowadzenia pojazdu. W powiecie goleniowskim zatrzymano 8 kierowców w stanie nietrzeźwym oraz 3 poszukiwanych przez wymiar sprawiedliwości.

Wedle prawa pijanym kierowcom grozi od roku do dwóch lat pozbawienia wolności.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!