„Dominatorzy” wywalczyli czwarty tytuł z rzędu!

Marek Kolbowicz, Konrad Wasielewski, Adam Korol i Michał Jeliński zdobyli złoty medal mistrzostw świata rozgrywanych w Poznaniu. Jest to ich czwarte złoto z rzędu.

Polacy potwierdzili swoją absolutną dominację w tej dyscyplinie. Nasza czwórka podwójna od 5 lat nie ma sobie równych na światowej arenie. Dodatkowo wioślarze zdobyli przed rokiem upragniony złoty medal na igrzyskach olimpijskich w Pekinie. „Dominatorzy” wygrali wszystko, co można było wygrać.

Te mistrzostwa były dla nich ciężkie i stresujące. Po wspaniałym sukcesie w Pekinie chcieli potwierdzić swoją wysoką formę w Poznaniu.

- Pierwsze wyścigi nie były dla nas najlepsze, potrzebowaliśmy trochę czasu żeby złapać nasz rytm wiosłowania – mówił Marek Kolbowicz. – Od półfinału było już zdecydowanie lepiej.

Wioślarzom w trakcie mistrzostw bardzo przeszkadzała pogoda. Zawodom cały czas towarzyszył silny wiatr, który utrudniał osiąganie dobrych rezultatów. Szczególnie mocno wiało przed samą metą i tam właśnie pojawiały się problemy.

Finał i... ZŁOTO!
W samym finale nic nie mogło zatrzymać naszej osady, która świetnie popłynęła od samego początku wyścigu. Wioślarze idealnie rozłożyli siły i wytrzymali presję jaka na nich ciążyła. Co prawda objęli prowadzenie dopiero na ostatnich 700 metrach, jednak nie oddali go aż do samego końca wyścigu i dopłynęli do mety z czasem 5.38,33. Drugie miejsce zajęli Australijczycy (5.36,66), a brązowy medal zdobyła reprezentacja Niemiec (5.39,85).

- Finał był niesamowicie szybki i ciężki – mówił Marek Kolbowicz. – Zaskoczyli nas Australijczycy, którzy od początku płynęli bardzo dobrze, a w samej końcówce mocno na nas naciskali. My od początku płynęliśmy „swoje”, tak jak byliśmy przygotowani i na tyle na ile było nas stać i udało się. Mamy kolejny tytuł i z tego bardzo się cieszę.

Nasi "Dominatorzy" w finale mistrzostw świata!