W tym tygodniu przyglądamy się urządzeniom, które przydadzą się uczniom i studentom. Solidny router w mieszkaniu to rzecz na wagę złota. TP-Link Archer C2 to niedrogie, dwuzakresowe urządzenie, które zapewni optymalną jakość sygnału i obsługę wielu urządzeń na raz.

Problemem studentów mieszkających w wynajmowanych mieszkaniach i akademikach jest często bardzo kiepska jakość połączenia internetowego. Nie zawsze wynika ona jednak z infrastruktury operatora. Winne w wielu przypadkach są przestarzałe routery, które często muszą udźwignąć sieć Wi-Fi złożoną z naprawdę wielu urządzeń. Jeśli więc rozglądacie się za routerem i chcecie wejść w posiadanie sprzętu niezawodnego, zapewniającego świetną jakość połączenia, warto zajrzeć do segmentu nieco tylko droższych urządzeń. Naszą propozycją jest sprzedawany za około 200 złotych TP-Link Archer C2.
Już szybki rzut oka na specyfikację urządzenia zdradza, że w swojej cenie urządzenie oferuje naprawdę wiele przydatnych funkcji. Router TP-Linka przede wszystkim jest urządzeniem dwuzakresowym, operującym na pasmach o częstotliwości 2,4 GHz oraz 5 GHz. To właśnie duży ruch na paśmie 2,4 GHz często powoduje spadki jakości połączenia internetowego. Możliwość korzystania z wciąż mało zatłoczonego pasma 5 GHz diametralnie poprawia stabilność połączenia, która bywa chyba największą bolączką wielu sieci domowych.
Kolejna warta dopłaty funkcja to obsługa najnowocześniejszego standardu Wi-Fi 802.11ac. Jeżeli z sieci domowej korzysta wiele urządzeń, połączenie bezprzewodowe 802.11ac to strzał w dziesiątkę - prędkości transferów są znacznie większe, a sam router może obsłużyć bez żadnych problemów więcej urządzeń, niż pozwala na to standard 802.11n i starsze.

Czytaj więcej: www.conowego.pl

Top nowości

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!