Nowy apartamentowiec przy al. Niepodległości 26 i przy ul. Tkackiej w Szczecinie możemy już oglądać w pełnej okazałości bez rusztowań.

Czarna Perła wygląda imponująco, inwestycja ma zakończyć się w marcu. Na całym pierwszym piętrze przewidywane są lokale biurowe. Natomiast apartamenty zaczną się od trzeciej kondygnacji.

- Choć na górnych kondygnacjach trwa betonowanie, na dole ekipa budowlana już pracuje nad fasadą budynku i montuje okna. Pozwala to na optymalne wykorzystanie czasu i ukończenie inwestycji w terminie – mówi Maciej Ekstedt, członek zarządu firmy Prime Construction.

Budowa Czarnej Perły jest nietypowa również ze względu na fakt, że budowlańcy nie posiadają miejsca na składowanie materiałów. Z przodu i z tyłu budynku znajdują się chodniki i ulice, a po bokach apartamentowiec sąsiaduje bezpośrednio z innymi budynkami.

- Ze względu na brak placu budowy wszystkie materiały są na bieżąco dostarczane transportami, dostawy przyjmowane są z ulic. Praca w takim trybie jest wyzwaniem, gdyż nie możemy pozwolić sobie na jakiekolwiek opóźnienia czy przestoje w budowie – dodaje Maciej Ekstedt.

W Czarnej Perle znajdzie się 68 lokali mieszkalnych o powierzchni od 40 do 100 m kw., wśród nich także apartamenty dwupoziomowe. Lokale na wyższych kondygnacjach będą posiadać obszerne tarasy z widokiem na Szczecin.

Na parterze i pierwszym piętrze budynku znajdować się będzie przestrzeń handlowo-usługowa.

Zakończenie inwestycji planowane jest na marzec 2018 roku.

Polecamy również: Widok na Szczecin z dachu kamienicy Czarna Perła [ZDJĘCIA]
Zobaczcie również:


Radisson Świnoujście - na dachu basen infinity z barem i szklany balkon

Inwestycje

Komentarze (8)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

gość (gość)

CZARNY to on jest, ale już na pewno nie PERŁA !
Jak można zezwalać na realizację tak koszmarnych - ze względu na ohydną, czarną kolorystykę - elewacji w centrum miasta!
Od lat pozbawia się Szczecin zielonych placów, zastępując je betonowymi nawierzchniami. Wycina nagminnie stare drzewa, w zamian stawia betonowe doniczki z trawką.. Może ktoś się opamięta, że nie każdy plac w centrum miasta należy zabudować betonowym, do tego czarnym pudłem! Może warto zachować i postawić na otwartą przestrzeń zagospodarowaną zielenią? Kiedyś piękny, XIX wieczny Szczecin, wiele dziś stracił na swojej urodzie.
Na szczęście - chociaż jak jak na lekarstwo - pojawiają się młode drzewa wzdłuż modernizowanych ulic. Czy przetrwają , urosną i staną się kiedyś piękne....

kasia (gość)

Jakaś dziwna moda nastała na stawianie w centrum ohydnych, czarnych budynków - te dwa paskudztwa na Bramie Portowej i kolejny teraz, kilkadziesiąt metrów dalej ....mam wrażenie, jakby osoba wydająca zgodę na budowę takich szpetot nigdy nie była w Szczecinie i wszytko jej jedno, co powstanie, a już na pewno nie ma potrzeby poprawy i dbania o wizeruek miasta...

Bolo (gość)

Bez sensu. Te 2-3 kondygnacje zupelnie niepotrzebnie nadbudowane. Ale czego sie nie robi dla wycisniecia dodatkowej kasy z metra powierzchni... Projekt szpetny, a moglo byc ze smakiem.

Sedinum (gość)

Niemcy zbudowali Szczecin piękny, potem go zniszczyli nalotami bombowymi, potem przyszła komuna i zaczęto budowac z betonu. Po.iedzybpiekne kamieienice zaczęto wciskać beton... beton...
W miescie był "przeciąg" zanim powstały bloki z betonu w kazdą wolną szpare miedzy kamienicami. Dziś w 21 wieku jest zaduch na mieście, powietrze stoi a wszystko przez te betonowe klocki.
21wiek to tylko kasa.... i zero .. totalne zero myślenia przyszłosciowego.... tylko TU i TERAZ