Jeden ze szczecińskich architektów chce wpisać budynek na listę zabytków. Jeżeli tak się stanie „grzybek” pozostanie nietknięty.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Na Bramie Portowej, w miejscu gdzie stoi „grzybek”, w ciągu dwóch miesięcy miała ruszyć budowa centrum handlowego. Jeżeli budynek zostanie uznany za zabytek, nie będzie mógł zostać zburzony.

- To jakaś głupota – mówi pan Piotr ze Śródmieścia. – Przecież ten budynek tylko straszy, wstyd mi, że w centrum naszego miasta stoi takie szkaradztwo.

Są jednak mieszkańcy, którym pomysł zachowania „grzybka” jako zabytku przypadł do gustu.

- Świetny pomysł – mówi pani Marta z Prawobrzeża. – Może budynek nie jest najładniejszy ale wpisał się w krajobraz Szczecina, chyba nie ma osoby, która by się z kimś tam nie umówiła.

Hiszpański inwestor chce w tym miejscu postawić pięciopiętrową galerię. Obiekt ma przypominać rozpięty żagiel i ma mieć 7,2 tys. m kw. powierzchni i 18,5 m wysokości. Według planów galeria ma stanąć do końca listopada przyszłego roku. Wartość inwestycji wynosi 12 mln euro.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!