Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Mieszkaniec Szczecina odpowie za usiłowanie zabójstwa

Prokurator skierował do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko mężczyźnie podejrzanemu o usiłowanie zabójstwa.

Do przestępstwa doszło 24 czerwca 2017 r. na szczecińskim prawobrzeżu. Z ustaleń śledztwa wynika, od początku czerwca 2017 r., pokrzywdzony za zgodą podejrzanego pomieszkiwał w jego mieszkaniu. W dniu 18 czerwca 2017 r. pokrzywdzony wyprowadził się, ponieważ oskarżony nie pozwolił mu dalej mieszkać u siebie.

24 czerwca 2017 r. pomiędzy godziną 21 a 22 obaj panowie spotkali się. Oskarżony miał pretensje do pokrzywdzonego, że ten rozpowszechnia wśród sąsiadów niepochlebne informacje o nim. W trakcie rozmowy doszło do szarpaniny, podczas której oskarżony dwukrotnie ugodził pokrzywdzonego nożem w okolice klatki piersiowej i brzucha.

Po zdarzeniu pokrzywdzony udał się do pobliskiego sklepu, gdzie jeden z pracowników wezwał karetkę pogotowia. W wyniku ran kłutych klatki piersiowej i brzucha pokrzywdzony doznał przecięcia tętnicy międzyżebrowej oraz uszkodzenia jamy brzusznej bez uszkodzenia narządów wewnętrznych. Podejrzany został zatrzymany przez Policję tego samego dnia o godzinie 23.15. Trafił do aresztu. Nie przyznał się do winy

Za usiłowanie zabójstwa grozi kara pozbawienia wolności od lat 8, kara 25 lat pozbawienia wolności albo kara dożywotniego pozbawienia wolności.

- Oskarżony był w przeszłości karany za przestępstwa przeciwko mieniu, rodzinie oraz życiu i zdrowiu - mówi prok. Małgorzata Wojciechowicz z Prokuratury Okręgowej w Szczecinie.


Zobacz także: Brutalne zabójstwo młodego mężczyzny w Szczecinie. Są wyroki


Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!