Jak dziś pamiętam, jak z dziadkiem chodziłam opalać się przy ślizgawkach na Gontynce. Aż łza się kręci, kiedy patrzy się na to co jest tam teraz.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
Chodziły słuchy, że ma tu powstać aquapark. Co z nim? Doczekamy się go kiedyś?

Od redakcji:

Skontaktowaliśmy się z Urzędem Miasta.

- Wciąż jesteśmy na etapie wyboru operatora parku wodnego, firmy zostały poproszone o uzupełnienia – Mają termin do 14 września.

Na operatora, który zaprojektuje park wodny zgłosiły się cztery firmy z całej Europy.

Aby wybrać operatora będą prowadzone negocjacje. Potrwa to tak długo aż porównane zostaną wszystkie propozycje wykonawców. Wybrana zostanie ta, która najlepiej spełnia wszystkie potrzeby.

- Promowaliśmy projekt parku wodnego wśród najlepszych operatorów w Europie. Cieszymy się, że takie właśnie firmy znalazły się wśród zgłoszonych. Napawa to optymizmem tym bardziej, że w czasie kryzysu szczeciński projekt wzbudził zainteresowanie. Świadczy to, że był dobrze i profesjonalnie przygotowany – mówi Krzysztof Nowak, zastępca prezydenta Szczecina.

Aquapark ma powstać w miejscu nieczynnego kąpieliska „Gontynka”. Cały teren ma powierzchnię blisko 8 hektarów, park wodny zajmie ok. 3,5 ha. Na pozostałej części nieruchomości powstaną obiekty o charakterze komercyjno-usługowym. Plan parku zakłada, iż powstanie m.in.:
- basen rekreacyjny stanowiący zespół połączonych niecek o nieregularnych kształtach wraz z rozbudowaną infrastrukturą typu „uciechy wodne” i hydromasaże;
- brodzik dla dzieci;
- basen ze sztuczną falą;
- basen pływacki do nauki pływania i treningu sportowego;
- dzika rzeka;
- zjeżdżalnie:
- zespół basenów zewnętrznych - baseny całoroczne połączone śluzą wodną z halą basenową.
Mają być także funkcje związane z odnową biologiczną (m.in. sauny, masaże i zabiegi wellness & spa, solaria gabinety kosmetyczne itp.) a także sportem (m.in. sale do ćwiczeń, siłownie), rozrywką (m.in. kręgielnia, ściana wspinaczkowa) i gastronomią.

Do kiedy będziemy musieli czekać na aquapark na razie nie wiadomo.


Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (4)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Tomasz Lam

Prędzej. Powstanie Aquapark nad Miedwiem, niż w Szczecinie. I będzie bliżej, jak do Gryfina - Laguna będzie musiała obniżyć ceny, bo pełno ludzi pojedzie nad Miedwie :)

arturjs

11 lat historii :). 11 lat!! To już dekada mija odkąd zamknięto baseny na Gontynce.
Przez ten czas można byłoby wybudować ze 3 Aquaparki nawet 4 licząc ,że budowa jednego może trwać 3 lata.Przez ten czas nic nie zostało zrobione.Nikt nie chce się tym zająć.Przepychanka słowna trwa pomiędzy zmieniającymi się koalicjami i rządzącymi prezydentami a temat spychany jest na barki kolejnych rządzących.

arek_p

W końcu. Myślę, że wielu ludzi (takich jak ja) będzie spędzać często całe dnie w tym miejscu jak już powstanie.

bolus

a Holendrzy szukają pomysłów na iwestycje ... .. w Rosji ..nie wiedzą , że u nas jeszcze tyle "do wzięcia".Co do licha robią odpowiedzialni za promocję miasta ? Gdzie byli do tej pory z katalogiem terenów wystawionych do przetargu ? W jaki sposób szukają inwestorów ? Bardzo bym to chciała wiedzieć