Podczas finału regat rower miejski stał się jeszcze wygodniejszą formą transportu niż na co dzień. W ciągu kilku dni zarejestrowało się 190 nowych użytkowników.

- Rower miejski to praktyczne i ekologiczne uzupełnienie komunikacji miejskiej. Zwiększenie udziału podróży rowerem w mieście oznacza mniej hałasu, spalin i korków – tak reklamuje się Bike_S Szczeciński Rower Miejski.

W obliczu takich imprez jak finał regat, który już za nami, ta ostatnia zaleta nabiera jeszcze większego znaczenia.

Postanowiliśmy sprawdzić zainteresowanie rowerem miejskim w czasie trwania tej największej w tym roku imprezy w naszym kraju, która na kilka dni bardzo utrudniła życie kierowcom. Okazuje się, że liczba dziennych wypożyczeń nie była rekordowa, ale w ciągu tych kilku dni przybyło 190 nowych użytkowników w tym 10 obcokrajowców.

W sobotę 5 sierpnia pogoda była kapryśna. Tego dnia rower miejski wypożyczano tylko 2025 razy, ale już kolejnego dnia trwania regat – w sobotę 6 sierpnia z roweru skorzystano już 2606 razy. Największym zainteresowaniem ten środek transportu cieszył się w poniedziałek – 7 sierpnia, kiedy to miejski jednoślad wypożyczono 3203 razy. Liczba wypożyczeń zmniejszyła się nieco we wtorek 8 sierpnia i wyniosła 2905. Największa w tych dniach liczba wypożyczeń dotyczyła dni roboczych. Wszystko wskazuje na to, że wielu szczecinian zdecydowało się dotrzeć do pracy na rowerze, ale nie tylko oni skorzystali.

- W czasie trwania regat zarejestrowało się 190 nowych użytkowników w tym 10 obcokrajowców – podaje Tomasz Klek z urzędu miasta. - Rekordzista korzystał z roweru 724 minuty, kolejny 690 minut, ale mogą zaliczać się tutaj zwroty na tzw. „linkę”, które nie zostały zgłoszone. Na dzień 9 sierpnia nie stwierdzono strat w zasobach roweru miejskiego.

Przypomnijmy. System Bike_S składa się z 84 stacji i 724 rowerów. Działa 24 godziny na dobę wiosną, latem i jesienią.
Aby z niego korzystać, trzeba się zarejestrować się na stronie www.bikes-srm.pl, zaakceptować regulamin i wpłacić 20 zł na Osobisty Rachunek Wypożyczającego.

Po rejestracji użytkownik poprzez e-mail i SMS otrzymuje login i PIN potrzebne do odblokowania roweru na stacji. Zwrot roweru polega na włożeniu trzpienia roweru do otworu w zamku.

W biurze Strefy Płatnego Parkowania przy al. Wojska Polskiego 105 każdy, kto chce korzystać z Bike_S, a nie ma dostępu do internetu, może się zarejestrować i wnieść opłatę inicjalną.
Biuro SPP czynne jest w dni powszednie od 8 do 16.

Infolinia czynna całą dobę 91 50 65 200.


Zobacz także: Pyromagic 2016. Sobotnie pokazy zachwyciły [zdjęcia]


[g]10514788[/g]

Więcej zdjęć oraz wideo w naszym serwisie specjalnym: The Tall Ships Races w Szczecinie »Zobacz także: Pyromagic 2016. Sobotnie pokazy zachwyciły [zdjęcia]


[g]10514788[/g]

Więcej zdjęć oraz wideo w naszym serwisie specjalnym: The Tall Ships Races w Szczecinie »


Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!