Szczecińscy policjanci, wraz ze strażnikami miejskimi, przeprowadzili działania pod hasłem „Bezpieczna sobota” i „Noc bez alkoholu i narkotyków”.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij
W akcji udział wzięli policjanci ogniw patrolowych, ruchu drogowego oraz mundurowi ze straży miejskiej. Ponad 30 funkcjonariuszy wyruszyło w miasto po to, aby dbać o bezpieczeństwo mieszkańców i naszych gości.  Nocne lokale, przyległe do nich bramy, podwórza, parkingi, puby, dyskoteki i główne ciągi komunikacyjne wokół nich, były szczególnie kontrolowane, w celu ujawniania sprawców przestępstw przeciwko: mieniu, narkotykom i w ruchu drogowym.

- Działania rozpoczęto się w sobotę wieczorem i trwały do niedzielnego poranka – mówi st. sierż. Julia Górecka z Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie. - Z doświadczenia wiemy, że weekend jest czasem zabawy młodych ludzi, którzy po spożyciu alkoholu lub zażyciu niedozwolonych środków dopuszczają się różnego rodzaju przestępstw i wykroczeń.   

W czasie przeprowadzonych działań wylegitymowano prawie 140 osób. Zatrzymano 4 sprawców przestępstw wśród których byli: kierowca łamiący zakaz sądowy, inny jadący pod wpływem alkoholu, kolejny kierujący pod wpływem narkotyków i osoba posiadający przy sobie amfetaminę. Za popełnione wykroczenia wystawiono 12 mandatów karnych kredytowanych na łączną sumę prawie 2000 zł. Mundurowi skontrolowali ponad 100 bagaży i 50 pojazdów.   

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!