Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Będą uczyć, jak śpiewać kołysanki. Każdy może się zgłosić

Oskar Masternak
pixabay.com/pl/zdjęcie ilustracyjne
Mamy, tatusiowie, dziadkowie, a nawet rodzeństwo – każdy może przyjść na zajęcia nauki śpiewu kołysanek. Wystarczy zgłosić taką chęć organizatorowi. Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli śpiewu w zabytkowej Willi Grawitza w Szczecinie.

Kiedyś śpiewanie kołysanek było naturalnym elementem rodzinnego życia. Dzisiaj rodzice często rezygnują ze śpiewu na rzecz technologii.

Bez większych przeszkód można nabyć urządzenia symulujące dźwięki instrumentów lub głosu ludzkiego. Ale czy to dobra forma wieczornego uspokajania dziecka? Z pewnością nie, bo nic nie zastąpi naturalnego głosu rodzica. Nierzadko obawiają się oni śpiewać mając jeden argument: nie potrafię. Teraz jest okazja, by to zmienić.

ZOBACZ TEŻ:

- Wiemy nie od dziś, że śpiewanie dziecku korzystnie wpływa na jego rozwój, przy tym mówimy o śpiewaniu dziecku nawet przed jego urodzeniem, gdy znajduje się ono w łonie matki, a już odbiera bodźce słuchowe – tłumaczy Anna Tarnowska, dyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Tadeusza Szeligowskiego w Szczecinie. – Znam rodziców, którzy boją się tego śpiewu… zupełnie niepotrzebnie, ale coraz więcej osób przekonuje się do śpiewania – uśmiecha się.

Jak wyjaśnia, struktura muzyczna kołysanek jest bardzo prosta, by ułatwić dziecku aktywny udział w słuchaniu i interpretacji ruchowej. To również sprawia, że każdy rodzic może się szybko nauczyć, jak prawidłowo śpiewać kołysanki.

- Śpiewanie dziecku przyczynia się do poprawy więzi między rodzicem a dzieckiem, rozwija słownictwo i słuch muzyczny malucha – mówi Anna Tarnowska. – Ten śpiew powinien być naturalnym elementem życia dziecka, jego wychowania, nauki czy też wyrażania emocji. Dlatego też w naszej szkole prowadzimy zajęcia dla rodziców, dziadków, a nawet starszego rodzeństwa. Uczymy śpiewać kołysanki, te polskie tradycyjne oraz te całkiem nowe – tłumaczy.

Przepiękna Willa Grawitza już po remoncie [zdjęcia]

Zajęcia będą prowadzone przez doświadczonych nauczycieli śpiewu. Udział wziąć mogą nie tylko ci, którzy już wychowują dzieci, ale również osoby, które o rodzicielstwie dopiero myślą. Warunkiem uczestnictwa jest wcześniejsze zgłoszenie się do organizatora.

- Wszyscy są mile widziani, panie z brzuszkami i rodzice z maleństwami, mamy odpowiednie maty, gdzie dzieciaczki mogą się ruszać. Niestety liczba miejsc jest również ograniczona – mówi Anna Tarnowska.

ZOBACZ TEŻ:

Dlatego też lepiej zarezerwować udział w zajęciach. Można tego dokonać osobiście w sekretariacie szkoły w Willi Grawitza przy alei Wojska Polskiego 115 w Szczecinie lub dzwoniąc pod numer 91 423 26 55.

Spotkania będą odbywały się w czwartki: 16, 23 oraz 30 maja o godzinie 10. Zajęcia są bezpłatne.

Na przełomie XIX i XX wieku niezagospodarowane piaszczyste tereny pomiędzy Krzekowem a Łęknem przeznaczono pod zabudowę i tak na bazie szachownicowego układu ulic powstało dzisiejsze Pogodno, zdaniem wielu - najpiękniejsza dzielnica willowa w Polsce. Pierwsze zabudowania powstały wzdłuż trzech równoległych do siebie ulic Wieniawskiego (Storbeckstrasse), Konopnickiej (Dunkerstrasse) i Brodzińskiego. Najstarszy dom znaleźliśmy z 1898 roku. W 1900 roku mieszkało tu 48 osób. Spacerując po uliczkach uwieczniliśmy najstarsze, przepiękne wille Pogodna, w tym jedną przypominająca zamek. Znajduje się przy Wieniawskiego. 






PRZEJDŹ DALEJ >>>

Najstarsze i najpiękniejsze zabytkowe domy i kamienice w Szc...

ZOBACZ TEŻ: Jak dbać i kiedy leczyć zęby, jeśli jest się w ciąży?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na szczecin.naszemiasto.pl Nasze Miasto