AZS Radex zwycięski

Paweł Majchrzak
AZS Radex Szczecin zrehabilitował się swoim fanom za porażkę na własnym parkiecie z Polonią 2011 Warszawa. Akademicy pokonali jednego z faworytów do awansu, ŁKS Łódź 88:76.

Pierwsza kwarta środowego spotkania była dość wyrównana. Choć goście szybko objęli prowadzenie 7:0, Akademicy rzucili się do odrabiania strat. Po 10 minutach gry w SDS-ie był remis, po 24.

Początek drugiej odsłony znów dla gości, którzy szybko zbudowali 10-punktową przewagę. Gospodarze ponownie rozpoczęli pościg. Choć na chwilę udało się doprowadzić do remisu (po 42), na przerwę na prowadzeniu schodzili łodzianie (49:46).

Po zmianie stron gra AZS-u wyglądała coraz lepiej, głównie za sprawą Łukasza Pacochy, Macieja Majcherka i Stanisława Prusa. Akademicy stopniowo powiększali przewagę i ostatecznie zwyciężyli 88:76.

AZS Radex Szczecin - ŁKS Łódź 88:76 (24:24, 22:25, 20:15, 22:12)