Anwil Włocławek - Wilki Morskie Szczecin 71:74. Upragnione zwycięstwo beniaminka ekstraklasy

Szczecińska drużyna w końcu wygrała. Mecz był bardzo emocjonujący. Wilki Morskie pokonały drużynę z Włocławka tylko trzema punktami.
Szczecińska drużyna w końcu wygrała. Mecz był bardzo ...
 archiwum

Anwil Włocławek - Wilki Morskie Szczecin 71:74 (16:20, 13:18, 31:17, 11:19) **
Wilki:** Kikowski 19, Kowalenko 17, Releford 13, Harris 7, Flieger 6, Gregory 4, Mazur 4, Majcherek 3, Pytyś 1.

Wilki Morskie nareszcie zwycięskie. We Włocławku było gorąco. Świetny mecz Kikowskiego i Harrisa Beniaminek ze Szczecina może odetchnąć z ulgą.

Wygrana 74:71 na wyjeździe z Anwilem Włocławek, to pierwszy sukces Wilków Morskich w tym sezonie. Lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy szybko wyszli na prowadzenie i to Wilki musiały gonić wynik.

Od stanu 8:9 wynik w pierwszej ćwiartce oscylował wokół remisu, ale na koniec to Wilki odskoczyły na cztery oczka. W drugiej kwarcie szczecinianie bardzo dobrze spisywali się w ataku i utrzymywali kilka punktów zapasu.

Anwil nie miał pomysłu na grę. Do przerwy nasi zawodnicy prowadzili 38:29. Po zmianie stron Anwil jednak stale niwelował straty i w końcówce tej partii, po rzutach Konrada Wysockiego, zapewnił sobie przewagę. W ostatnich minutach meczu prowadzenie często się zmieniało. Jednak w decydujących momentach więcej zimnej krwi zachowali szczecinianie i to nasz zespół może się cieszyć z pierwszego zwycięstwa w sezonie.

Bardzo dobrze w obronie w zespole szczecińskim spisywał się Darrell Harris, który na swoim koncie zapisał 14 zbiórek . Grę w zespole gospodarzy ciągnęli Chase Simon (15 pkt) oraz Seid Hajrić (14 pkt), dwaj najskuteczniejsi zawodnicy Anwilu.

W następnej kolejce, 2 listopada, Wilki podejmą w Szczecinie Trefl Sopot.