Wrzesień to czas, w którym wielu studentów wraca do miast, w których pobierają naukę. Przyjeżdżają na egzaminy poprawkowe a z początkiem października zaczynają rok akademicki.W Szczecinie mamy cztery główne uczelnie. Uniwersytet Szczeciński, Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny, Pomorski Uniwersytet Medyczny oraz Akademię Morską.

Każda z tych placówek oferuje studentom zakwaterowanie - akademiki, tzw. Domy Studenckie.
W Szczecinie istnieją tylko dwa kampusy, czyli osiedla akademickie, a należą one do ZUT-u (przy al. Piastów) i Akademii Morskiej (przy ulicy Starzyńskiego).

Akademiki Uniwersytetu Szczecińskiego

Uniwersytet Szczeciński ma do dyspozycji cztery Domy Studenta: nr 1 "BAKAŁARZ", nr 2 "BELFEREK", nr 3 "KORDECKI", nr 4 "PORTOWIEC". Dwa pierwsze mieszczą się na
ul. Bohaterów Warszawy, a dwa pozostałe kolejno na ul. Kordeckiego i ul. Podgórnej.
Opłaty miesięczne są rożne w zależności od liczby miejsc w pokojach.

Najdroższe są jednoosobowe, które w każdym z akademików kosztują 430 zł. Za pokoje dwuosobowe trzeba zapłacić 380 zł, a za trzyosobowe 330 zł. Najtańsze pokoje to czteroosobowe, które kosztują 295 zł od osoby.

US daje także alternatywę mieszkania w wybranych pokojach w DS 4 za opłatą 445 zł za miesiąc.

Akademiki ZUT-u

Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny posiada siedem akademików: Dom Studencki nr 1, nr 3, nr 4, nr 5, AMICUS, ARKONA, ANDROMEDA.

Powyższe DS-y mieszczą się na al. Bohaterów Warszawy, al. Piastów, al. Szwoleżerów, al. Piastów, a trzy ostatnie na ul. Chopina.

Akademik nr 1 ma najszerszą ofertę pod względem liczby miejsc w pokojach. Pokój dla trzech osób to cena 315 zł od osoby. Dla dwóch 342 zł za osobę, a za mieszkanie samemu płaci się 385 zł. DS- 3 i 4 posiada pokoje jednoosobowe w cenie 405 zł i w dwuosobowym w cenie 367 zł miesięcznie. Pozostałe akademiki oferują tylko pokoje dla dwóch osób w cenie 367 zł.

Akademiki Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego

Domy studenckie Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego to Akademik nr 3, nr 4 i nr 5 "Eskulap". Wszystkie znajdują się na ul. Dunikowskiego tuż przy bibliotece. PUM daje wiele możliwości wyboru boksów mieszkalnych.
Studenci mogą zamieszkać w pokojach jedno-, dwu- lub czteroosobowych. Część z pokojów została wyremontowana – znacznie podniesiono ich standard: zainwestowano w nowe meble, łóżka, na podłogach położono panele – i to te pokoje są najdroższe.

Wysokość cen zaczyna się od 240 zł (za pokoje niewyremontowane, wieloosobowe), a kończy na 780 zł (za wyremontowane „jedynki”).

Akademiki AM

Studenci Akademii Morskiej za zamieszkanie w pokoju dwu- lub trzyosobowym płacą 366 zł. Akademia Morska daje możliwość zamieszkania samemu w pokoju dwuosobowym.

Jeśli taki wniosek zostanie przyjęty za miejsce w akademiku zapłacimy 500 zł. Istnieje także możliwość zamieszkania we dwie osoby w pokoju trzyosobowym. AM wyceniła taki pokój na 450 zł.

Z regionu

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!