Agnostyk ze Szczecinie namaszczony w trakcie śpiączki nie otrzyma 90 tys. zł odszkodowania Agnostyk ze Szczecinie namaszczony w trakcie śpiączki nie otrzyma 90 tys. zł odszkodowania

Agnostyk ze Szczecinie namaszczony w trakcie śpiączki nie otrzyma 90 tys. zł odszkodowania (© Sebastian Wołosz)

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij

Agnostyk ze Szczecina otrzymał w czasie śpiączki ostatnie namaszczenie. Sąd uznał, że zostało naruszone jego dobro osobiste, ale mężczyzna nie otrzyma jednak odszkodowania w wysokości 90 tys. zł.

Pacjent uważa, że naruszono jego swobodę sumienia, gdy w czasie śpiączki ksiądz udzielił mu w szpitalu ostatniego namaszczenia. Mężczyzna jest agnostykiem. Domagał się od szpitala 90 tys. zł.

Sąd uznał, że dobro osobiste Jerzego R. w postaci wolności religijnej zostało naruszone, bo szpital powinien był uzyskać zgodę na udzielenie sakramentu.

Jednak pacjent nie otrzyma 90 tys. zł odszkodowania od szpitala, ponieważ nie wykazał, że z powodu tej sytuacji poniósł jakąkolwiek krzywdę. Wyrok jest prawomocny.

Jerzemu R. przysługuje prawo złożenia wniosku o kasację wyroku. Sąd uznał też, że szpital będzie musiał popracować nad procedurami udzielania pacjentom ostatniego namaszczenia.Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (14)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

KRISO666 (gość)

WSZĘDOŁAZI SZPITALNI. WYNOCHA Z ŻYCIA ATEISTÓW I INACZEJ WIERZĄCYCH!!!!!!!!!!!!!!!!!

Panteista (gość)

Mam was dosyć i jednych i drugich. Jeden chce legalizować używanie 13 latków, drugiemu dzieci same wchodzą do łóżek. Do duchownych i antyklerykałów: Wszyscy jesteście na równi żałosny. Cała walka pomiędzy laikami a dewotami sprowadza się do jednego - kto będzie bezkarnie uprawiał obrzydliwy proceder, a komu przypisze się zań winę.

AUtor (gość)

Żenada.... Żal mi was... Cała ta sprawa to kpina sięgająca co najmniej trzeciego dna. Co kilka minut na świecie umierają dzieci, a oświeceni pragmatycy podłączeni do elektronicznych skrzyneczek debatują czy zjeść gówno poczynając od prawej czy od lewej strony... Problem to zniknie wraz z wypaczoną psychiką jej właścicieli. Lada chwila, a znajdzie się jakiś przygłup odzierany z dobra osobistego przejeżdżając przez skrzyżowania, bo są w kształcie krzyża...

e (gość)

Kasa. Przecież to jest oczywiste, że dopóki ktoś nie przedstawi realnej kalkulacji swoich żądań finansowych to może być posądzony o występowanie wyłącznie z pobudek materialnych, a nie ideologicznych.

P.S.
A czy taka osoba ma pewność, że wszystkie zabiegi szpitalne powiodły się wyłącznie dzięki lekarzom i ten słynny "krzyżyk" nie odegrał tu żadnej roli?

ole99 (gość)

szkoda, raz by zaplacili, to by sie nauczyli szanowac ludzi w szpitalach,. bo wiadomo, ze szacunku i uwagi nie ma. i nie chodzi o olanie, ze ktos nie wierzy. nie raz sa gorsze sprawy, wycinaja nie te organy, ledza nie tych ludzi nie na to na co chorzy, podaja leki nie takie. to wlasnie przez burdel. efektem tego burdelu bylo tez namaszczenie.
wogole. to kto pozwala ksiezom, osobom obcym i nie zratrudnionym tam latac po oddzialach, odzwiedzac obce osoby, nie na ich prosbe?????

Pol (gość)

Hmmm. No i skąd niby mieli wiedzieć cokowiek o jego wierze? Przecież nie miał tego wypisanego na czole... Po za tym nic takiego się nie stało, żeby od razu do sądu. Koleś jest po prostu jest pazerny i tyle.

Araiser (gość)

@ fifik,. nie Tobie oceniać co jest kpiną, a co nie, to decyzja każdego z nas czy sobie takiego sakramentu życzy i nie ma tu nic do rzeczy czy dusza jest, czy jej nie ma.

V1 (gość)

mógł on lub rodzina zdeklarować. mógł on lub rodzina zdeklarować albo jest agnostykiem albo katolem. Zastanawia mnie tylko czemu sąd nie kazał temu agnostykowi jednemu zapłacić za sprawę sądową.

agata 70 (gość)

***ostatnie namaszczenie..... A to pazerna bestia , na łożu śmierci jeszcze gryzie...
całe szczęście że nie użarł księdzu palca...

Bic-23 (gość)

dobry wyrok , warto go zapamiętać i przywołać jako precedens w sytuacji. jeśli was złapią za sciąganie filmów , muzyki , softu , zawsze mozecie obronic się tym wyrokiem przez analogię. Proste , co nie.

fifik (gość)

Kpina. Totalny absurd! Stracił nogę, rękę, wzrok, słuch, nie jest zdolny do pracy, oddycha za pomocą aparatury, nerki, wątroba czy inne narządy mu nie pracują? Sąd powinien go ukarać za zawracanie d... . Ludzie, którzy stracili zdrowie, bo ktoś gdzieś popełnił błąd, mają prawo żądać odszkodowania. A ten za co? Że powrócił do życia? Czy za to, że ktoś inny zatroszczył się o jego duszę (nawet jeśli w nią nie wierzy)? A co jeśli tę duszę ma? Zakład Pascala!

Jadwiga (gość)

Zło czai się!. Łażą po szpitalach szukając schorowanych owiec, bo chora owca łatwiejsza do ogolenia niż zdrowa i świadoma! Wina szpitala jest ewidentna bo to oni wpuścili zło nie powiedzieli stop! Diabeł przebrany w czarną szatę szuka ofiar na salach szpitala, a takie namaszczenie to czary i opętanie duszy! Strzeżcie się Diabła zamknijcie domy!