6 kobiet i ich dzieci będzie musiało opuścić Dom Samotnej Matki przy ulicy Wielkopolskiej w Szczecinie. Kobiety nie mają jednak dokąd pójść. Do tej pory Domem zajmowała się Fundacja Pomocy Samotnej Matce.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


6 kobiet i ich dzieci będzie musiało opuścić Dom Samotnej Matki przy ulicy Wielkopolskiej w Szczecinie. Kobiety nie mają jednak dokąd pójść.

Do tej pory Domem zajmowała się Fundacja Pomocy Samotnej Matce. Fundacja postanowiła jednak zlikwidować działalność.

Jak powiedziała dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej szczecińskiego magistratu Małgorzata Olejnik: miasto nie ma podmiotu, który prowadziłby schronisko dla samotnych matek.

Kobiety z Domu Samotnej Matki muszą więc się wyprowadzić do końca września. Samotne matki nie mają się jednak gdzie podziać. Miasto zaproponowało dwie lokalizacje: Schronisko dla Bezdomnych Rodzin przy alei Wojska Polskiego i Dom dla Bezdomnych Kobiet i Matek z Dziećmi przy ulicy Piasecznej.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (1)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w Polityce Prywatności. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Zaloguj się / Zarejestruj się!