Policjanci z Gryfina zatrzymali 16-latka podejrzanego o włamanie do jednego z kościołów na terenie powiatu. Nastolatka na gorącym uczynku zatrzymał ksiądz, który następnie zaalarmował policję.

Masz zdjęcie do tego tematu?

Wyślij


Policjanci z Gryfina zatrzymali 16-latka podejrzanego o włamanie do jednego z kościołów na terenie powiatu. Nastolatka na gorącym uczynku zatrzymał ksiądz, który następnie zaalarmował policję.


W niedzielę po południu policjanci odebrali zgłoszone włamania do kościoła z miejscowości w powiecie gryfińskim. Kiedy policjanci tam dotarli zobaczyli księdza i ujętego przez niego chłopaka.


Według ustaleń policji, już podczas odprawianej przez księdza mszy, uwagę zwracało na siebie dwóch nastolatków. Po zakończonym nabożeństwie, kiedy świątynia opustoszała zaczęły z niej dobiegać hałasy.

Kiedy duchowny poszedł to sprawdzić zobaczył uciekającą postać młodego mężczyzny. Następnie poszedł sprawdzić wnętrze kościoła. Po otworzeniu drzwi zobaczył próbującego wydostać się na zewnątrz szesnastolatka. Chłopak został przez księdza ujęty. Okazało się, że wszedł on przez wypchnięte okno znajdujące się nad drzwiami wejściowymi. Chłopak, który uciekł z miejsca zdarzenia miał mu pomóc w dostaniu się do budynku poprzez podsadzenie.

Ujęcie włamywacza udaremniło jakąkolwiek kradzież. Nie stwierdzono aby cokolwiek z kościoła zginęło. Policjanci poszukują wspólnika 16-latka.

Zebrany materiał w tej sprawie trafi do Sądu Rodzinnego i Nieletnich, który zajmie się wymierzeniem kary dla nieletniego sprawcy czynu karalnego.

Wiadomości Szczecin, Wydarzenia Szczecin

Komentarze (0)

Podane dane osobowe będą przetwarzane przez Polska Press Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. Podanie danych jest dobrowolne. Pozostałe informacje na temat celu i zakresu przetwarzania danych osobowych oraz Twoich praw znajdziesz w regulaminie. Dodając komentarz akceptujesz regulamin.

Zaloguj się / Zarejestruj się!

Brak komentarzy. Możesz być pierwszy!