NA ŻYWO: ME w pływaniu - dzień 2. !! [VIDEO]

KM
Na szczecińskim basenie Floating Arena rozpoczęła się poranna sesja eliminacyjna Mistrzostw Europy w pływaniu na krótkim basenie. Tylko u nas relacja na żywo !!! ZAPRASZAMY !!

9:30 - punktualnie jak w szwajcarskim zegarku o 9:30 wskoczyli do wody pierwsi zawodnicy. Panowie startują w eliminacjach na 50m stylem grzbietowym
9:32 - w 2. serii eliminacyjnej Polak Marcin Unold zdobył 2. miejsce z wynikiem 24.86! GRATULUJEMY !
9:34 - w 4. serii płynie dwóch Polaków: Jakub Jasiński i Krzysztof Jankiewicz i kończą z czasem Jakub 24.43 a Krzysztof 24.70
9:36 - na trybunach mniej kibiców niż wczoraj o tej samej porze, ale atmosfera i tak jest super :)
9:37 - Jakub Jasińki i Krzysztof Jankiewicz zakwalifikowali się do półfinału !
9:38 - w wolnej chwili możecie zobaczyć jak wyglądało oficjalne otwarcie ME

9:39 - czas na pierwszy start pań w dniu dzisiejszym. Rywalizują na 50m stylem motylkowym
9:40 - Maja Zawiszewska i Marcelina Radlińska właśnie wskakują do wody !
9:41 - Maja zajęła 2. miejsce z czasem 27.57, a Marcelina 4. z czasem 27.72. W serii II najlepsza była 21-letnia Laetia Perez uzyskując czas 27.53
9:44 - Anna Dowgiert była najlepsze w 4. serii. Przepłynęła dystans z czasem 26.40!
9:46 - seria eliminacyjna na 50m motylkiem zakończona. Pierwsze miesjce Jeanette Ottesesn z Danii z czasem 25.74, Anna Dowgiert zajęła 5. pozycję.

9:48 - kolejna seria eliminacyjna rozpoczęta. Panowie pokonują dystans 400m stylem zmiennym. 400m czyli 16 długości basenu!
9:50 - gorące rytmy dobiegające z głośników rozgrzewają już i tak bardzo gorącą atmosferę na Floating Arena !
9:51 - na trybunie pojawiła się Maksiu :) nasza ukochana maskotka ME w pływaniu :)
9:52 - pierwszy pan dopłynął do końca - jest nim Roberto Pavoni z Wielkiej Brytanii. Pkonał dystans 400m stylem zmiennym w 4:12.05
9:53 - wystartowała druga seria - na torze 3. Łukasz Wójt, który po pierwszych 50m zajmuje 2. miejsce ! Jest rekordzistą Polski w tej konkurencji !
9:56 - Łukasz Wójt na prowadzeniu !! 25 metrów do końca !!
9:57 - niestety zabrakło Łukaszwi 0.03 sekundy. Na pierwszym miejscu Jukic Dinko z czasem 4:07.93, tuż za nim Łukasz Wójt z czasem 4:07.95
10:03 - trwa ostatnia sesja eliminacyjna panów na 400m stylem zmiennym. Na prowadzeniu David Verraszto z Węgier
10:07 - znanmy już oficjalne wyniki sesji kwalifikacyjnej. Łukasz Wójt awansował do finału - zdobył 2. miejsce z czasem 4:07.95!

10:10 - w basenie są już panie. Rozpoczęła się sesja eliminacyjna na 100m stylem zmiennym. Rekord Polski należy do Aleksandry Urbańczyk i wynosi 59.29. Czy zostanie w Szczecinie pobity? Zobaczymy.
10:13 - w serii numer 3., na torze 8 startuje Marcelina Radlińska
10:15 - Marcelina Radlińska z Klubu Orka Zamość dopłynęła z czasem 1:03.59

10:19 - kolejna konkurencja to 200m kobiet stylem klasycznym. W 2. serii popłynie Paulina Zachoszcz z Klubu Słowianka Gorzów Wielkopolski
10:24 - Paulina Zachoszcz to podopieczna Krzysztofa Sieronia, ma 18 lat. Przed trzema laty zdobyła 3 medale podczas Mistrzostw Europy Juniorów
10:26 - Paulina uzyskała czas 2:26.56 co daje jej 6. pozycję
10:28 - 3 seria eliminacyjna, na torze 7. Weronika Paluszek
10:31 - zwyciężyła Szwedka Joline Hoestman z czasem 2:23.00, Weronika Paluszek uzyskała wynik 2:29.20 i zakończyła wyścig na pozycji 6.

10:36 - na trybunach coraz więcej ludzi :)
10:40 - trwa seria eliminacyjna mężczyzn na 100m stylem dowolnym
10:44 - Paweł Werner w swojej serii eliminacyjnej zdobył 1. miejsce z czasem 48.50 !

10:50 - sędziowie potwierdzili, że 21-letnia Anna Dowgiert z Klubu WKS Śląsk Wrocław pobiła dzisiaj swój rekord życiowy na 50m stylem motylkowym !!! Aktualny rekord życiowy Anny to 26.40 ! Gratulujemy !!!

10:58 - Alicja Tchórz po swoim starcie:

11:00 - rozpoczęła się ostatnia seria eliminacyjna. Panie płyną na dystansie 800m, stylem dowolnym. Muszą pokonać 32 długości basenu 25m. Życzymy powodzenia Polkom Donacie Kiljańskiej i Aleksandrze Bernat!
11:03 - płynąca na torze 4, Donata Kiljańska jest na prowadzeniu! Rekord życiowy Donaty w tej konkurencji to 8:31.44. Rekord Polski należy do Otylii Jędrzejczak i wynosi 8:26.19
11:10 - Donata Kiljańska nie pobiła swojego rekordu życiowego, ale wszystko jest przed nią. W serii eliminacyjnej dopłynęła z czasem 8:33.48 i zajęła 3.miejsce

Poranna sesja eliminacyjna dobiegła końca. O godz. 17:00 rozpoczną się półfinały i finały ! Zapraszamy popołudniu na www.naszemiasto.pl !!
Jeszcze dzisiaj w serwisie specjalnym Mistrzostw Europy w pływaniu zdjęcia i filmy z dzisiejszego poranka